20:53
День Соборності України

22 січня в Україні відзначається День Соборності.

Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в м. Хусті. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців, в якій взяли участь понад 30 тис. осіб.

У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

З метою подальшої консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле і сьогодення Українського народу 22 січня 2019 року в Залужанській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшли тематичні заходи:

- Виставка книг «Україна Соборна» (Русин М.І.);

- Оформлення інформаційного стенду «Україна Соборна» (Линько Я.В.);

- Тематичні виховні години (класні керівники 1-11 класів);

- Круглий стіл «Історія та сьогодення української Соборності» (Линько Я.В., Русин М.І.);

- Краєзнавча презентація з історії української державності «На шляху до свободи та незалежності» (Товт М.М.);

- Перегляд фільму «Свято Злуки. Політика пам’яті».

Учні нашої школи впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

ФОТОЗВІТ

 

Переглядів: 30 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
close