07:57
Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

 Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.
Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

Зараз виповнилося 32 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. 

Протягом 26-27 квітня класними керівниками 1 – 11 класів проводилися тематичні виховні години: «Катастрофа ХХ століття», «Земля, опалена Чорнобилем». Фоторепортаж «Герої-ліквідатори аварії на ЧАЕС», представлений учнями 11 класу, нагадав про жертовний подвиг ліквідаторів цієї екологічної катастрофи. Учнівським самоврядуванням ініційована виставка малюнків на тему «Ні другому Чорнобилю», в якій взяли участь учні 5 – 7 класи. Бібліотекар Русин М.І. підібрала тематичну літературу і ознайомили школярів з творами письменників, присвячених Чорнобильській трагедії на АЕС.

Педагогом-організатором Линько Я.В. оформлено інформаційний стенд «Нехай у серці не згасне пам'ять..». 26 квітня відбувся єдиний урок «Чорнобильський дзвін» для учнів 1 – 11 класів, а заступник директора з виховної роботи Галько Н.М. провела з учнями 3-4 класів презентаційні уроки "Лихо Чорнорбиля моїми очима". Уроки були проведені класними керівниками, супроводжувались ілюстративним матеріалом, фото- та відеодокументами.

27 квітня директор школи Мейсар С.Ф., заступник директора з виховної роботи Галько Н.М., педагог-організатор Линько Я.В. з учнями 7-9 класів провели флеш-моб "Чорнобиль не має мимнулуго часу". 

ФОТОЗВІТ

Переглядів: 149 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
close