15:44
Мужність і відвага крізь покоління заради майбутнього України

10 травня 2017 року у Залужанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, класні керівники 1-11 класів провели єдиний урок на тему: "Мужність і відвага крізь покоління заради майбутнього України". Учні  поринули у вир подій ІІ Світової війни, почули цікаві історії про ветеранів односельчан. Заступник з виховної роботи Галько Н.М. та педагог-організатор Линько Я.В. провели виставку учнівських плакатів на дану тематику.

Квіти – на граніті, на броні,
Сонце усміхається мені.
Поруч з ветеранами стою, наче клятву мужності читаю,
Ветерани в світлій сивині,
А на грудях сяють ордени…
Пам’ять серця…
Пам’ять сивини…
Пам’ять тих, хто не прийшов з війни…

Село Залужжя визволено від німецько-фашистських загарбників 25 жовтня 1944 року. Добровольцями до лав Червоної армії з нашого села пішли на фронт 15 чоловік, з яких 9 повернулося додому.
Ветерани села Залужжя, які боролись за наше щасливе майбутнє це - Горват Михайло Васильович, Гомонай Василь Васильович, Голомб Марія Василівна, Басараб Василь Васильович, Фекете Василь Михайлович, Перчак Іван Васильович, Цібере Ганна Василівна, Улинець Андрій Юрійович, Цифра Юрій Михайлович, Гарапко Михайло Михайлович, Сайко Василь Васильович, Петрашко Ганна Петрівна, Цібере Михайло Васильович, Козар Іван Іванович.
З них на полі бою залишили свої життя Улинець Андрій Юрійович, який загинув 15 квітня 1945 року на території Польщі, Цифра Юрій Михайлович – 30 квітня 2945 року на ториторії Чехословаччини, Гарапко Михайло Михайлович – лютий 1945 року на території Чехословаччини, Сайко Василь Васильович – зник безвісті.
На честь визволителям – односельцям в селі Залужжі встановлено пам’ятник. Наші славні земляки, не шкодуючи своє здоров’я, саме життя, виконували патріотичний обов’язок перед Вітчизною та наближали День Перемоги. Всі вони пішли на фронт добровольцями в кінці жовтня 1944 року, після визволення Закарпаття.

Людське безсмертя з роду і до роду
Увись росте корінням родоводу.
І тільки той, у кого серце чуле,
Хто знає, береже минуле,
Хто вміє шанувать сучасне, -
Лиш той майбутнє
Вивершить прекрасне.

 

ФОТОЗВІТ

 

Переглядів: 187 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
close