Світле свято Великодня

З весною приходить в нашу оселю найголовніше свято християн – Пасха, або Великдень. Воно супроводжується численними прекрасними звичаями і традиціями, які зберігаємо, розвиваємо та передаємо з покоління в покоління.
Тож  саме з метою ознайомити  учнів з народними традиціями та святами через фольклор та народознавство; виховувати почуття причетності до прадавньої культури нашого народу  днями в Залужанській ЗОШ І-ІІІ ст. був  проведений
виховний захід «Світле свято Воскресіння», який підготувала вихователь ГПД Югас Н.В. з учнями 1 та 2 класу.

На свято завітали не тільки вчителі й учні, але й батьки. Учасники дійства з невимовною щирістю намагалася донести до присутніх величність і особливе значення Великодня.

Надія Василівна розповіла про традиції та повір’я українців, що стосуються  кожного дня останнього тижня перед Великоднем, наводила цікаві факти про свято, історію походження української писанки, значення основних ліній, візерунків  та кольорів.  Учні розповіли й  про те, у чому полягає різниця між крашанкою, писанкою, крапанкою, дряпанкою та мальованкою, про особливості писанкарства та священну традицію випікання паски, якій українці завжди надавали особливого значення.

Школярі вміло декламували  вірші, розповідали легенди про Великдень та  традиції, пов’язані з цим святом.  Цікавою була й інсценівка «Великодній кошик», в якій учні  зіграли ролі всіх складових святкового кошика. Особливо зворушило всіх присутніх виконання пісень про Великдень.

Також присутні мали змогу оглянути виставку різних великодніх атрибутів: вишитих рушників, писанок, розмальованих та з бісеру, малюнків.  Відрадно й те, що всі учасники дійства були  одягнені в національні українські костюми.

На завершення свята, Надія Василівна закликала  учнів бути  гордими за те, що вони українці, берегти, вивчати та цінувати звичаї та обряди пращурів. Підсумки підвів директор школи – С.Ф.Мейсар.

Переглядів: 286 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1