Солов'їна, барвінкова, рідна українська мова

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Головні функції, які виконує мова — комунікативна, мислеоформлююча, пізнавальна, емоційна, виражальна тощо. Сьогодні у світі існує близько 6000 мов.

Протягом дня 21 лютого 2017 року в нашій школі пройшли дуже цікаві та пізнавальні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Класний керівник 3 класу Герцовська М.Ю. провела відкриту виховну годину "Мова - найцінніший скарб народу". Вчителька розказала дітям про заснування Міжнародного дня рідної мови, про шлях становлення рідної мови. Протягом всього заходу Маряна Юріївна виховувала в учнів почуття патріотизму, національної гордості за мову, за тих, хто передав нам у спадок цей неоціненний скарб, любов до рідної мови, бажання досконало її знати. Вчителька української мови та літератури Товт Н.І. провела тематичні уроки рідної мови в 7 та 9 класах за темами "Мова - життя духовного слова", "Мови нашої слова, наче музика жива". Шутій М.Ю. - вчитель філолог, взяла участь у районному семінарі в Бобовищанській ЗОШ І-ІІІ ступенів з відзначення Міжнародного дня рідної мови та організувала виставку "Я люблю Україну". Всі класні керівники під керівництвом заступника директора з виховної роботи Галько Н.М. провели тематичні виховні години.

Переглядів: 445 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1