12:43
День Соборності України та 71 річниця утворення Закарпатської області у складі України

В Залужанській ЗОШ І-ІІІ ступенів 20 січня 2017 року традиційно відзначили День соборності. Заступник директора з виховної роботи Галько Н.М. провела інформаційну хвилинку з педагогами школи про відзначення в школі Дня Соборності України та 71 річницю утворення Закрпаття до складу України.  Педагог-організатор Линько Я.В. провела пізнавальний лекторій для учнів 10 класу. Класними керівниками проведено виховні години, приурочені Дню соборності. Вчитель образотворчого мистецтва Годьмаш Г.І. провела конкурс дитячих малюнків, а бібліотекар Русин М.І. – виставку художньої літератури у шкільній бібліотеці для учнів школи. У понеділок 23 січня вчитель історії Товт М.М. проведе конференцію "Закрапаття у складі України" з учнями 9, 11 класів. () 

Однією з найважливіших історичних дат є саме 22 січня (проголошення першої незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР), коли в Україні відзначається День Соборності. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території. По-друге, – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.  Під час радянського тоталітарного режиму проголошення незалежності УНР і День Соборності не відзначалися. Із утвердженням влади російських більшовиків ці “контрреволюційні свята” стерли із суспільної свідомості. Однак, пам’ять про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Українську Державу зберігали мешканці Західної України й українська політична еміграція в країнах Західної Європи й Америки. День 22 січня там урочисто відзначався як свято незалежності та соборності Української держави.  Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні в м. Хусті. Таким чином закарпатці нагадали про волю українців, висловлену на з’їзді Всенародних зборів у Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців, в якій взяли участь понад 30 тис. осіб, що з’їхались до столиці Карпатської України.  У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала одним зі свідчень того, що українці подолали страх перед комуністичним режимом і готові протистояти політиці комуністичної партії. 26 років тому ця подія стала провісником падіння СРСР і відновлення незалежної України.   З 1999 року День проголошення соборності України став державним святом. 
  Сьогодні, коли над Україною нависла небезпека розбрату, коли проливається кров, повинні пам'ятати: ми - єдиний народ, єдина держава. 

І коли ми єдині - тоді ми сильні!   Слава Україні!

ФОТОЗВІТ

Переглядів: 381 | Додав: Наташа | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
close